studia realizowane wyłącznie w trybie stacjonarnym
REKRUTACJA OD 5 MAJA 2025!
Rozmowy kwalifikacyjne 2025/26: 12-13 czerwca
Termin składania aplikacji online: do 9 czerwca (włącznie)
POZNAJ KIERUNEK STUDIÓW
Studia operatorskie trwają trzy lata i przygotowują do pracy w zawodzie operatora kamery, autora zdjęć, ale także np. specjalisty ds. post-produkcyjnej obróbki obrazu (np.: korekcji barwnej cyfrowego obrazu filmowego). Podczas zajęć warsztatowych studenci poznają podstawy sztuki operatorskiej, obsługi sprzętu kamerowego, post-produkcyjnej obróbki obrazu oraz kreacji efektów komputerowych.
W programie m.in.: Język filmu, dramaturgia i scenariopisarstwo, sztuka operatorska, światło i montaż w filmie, historia filmu polskiego, antropologia i kultura popularna, warsztat filmu dokumentalnego, narracja telewizyjna czy prawo autorskie. Tok studiów przewiduje zajęcia prowadzone w warunkach planu filmowego oraz w studio cyfrowej obróbki obrazu. W ramach programu nauczania studenci realizują ćwiczenia i etiudy filmowe. Na zakończenie każdego roku nauki studenci realizują filmy roczne.
Studenci oprócz zdobywania szeroko pojętej edukacji filmowej, medialnej i kulturalnej od początku nauki będą współpracować ze studentami innych dziedzin sztuki filmowej: reżyserii, montażu, kreacji dźwięku, produkcji. Będą brać udział w warsztatach pracy z aktorami, warsztatach scenopisarskich, montażowych (zobacz fragment warsztatu).
Warszawska Szkoła Filmowa organizuje także dla swoich studentów różnego rodzaju warsztaty i spotkania masterclass z najwybitniejszymi przedstawicielami świata filmowego (zobacz fragment master class). Współpracujemy między innymi z Polish Society of Cinematogrphers, Stowarzyszeniem SMPTE oraz firmą Di-factory.
Nasi studenci krok po kroku zdobywają umiejętności niezbędne do pracy w branży filmowej – samodzielnie realizują różne formy filmowe począwszy od etiud, licznych ćwiczeń z zakresu krótkich form jak teledysk, reklama, spot społeczny, adaptacja filmowa, krótkometrażowy film dokumentalny i film fabularny. Dzięki tym umiejętnościom mają ułatwiony start do podjęcia pracy w szeroko rozumianych sektorach kreatywnych, w tym w mediach i telewizji.
Studia prowadzone są na kierunku Film i Multimedia w specjalności Realizacja Obrazu Filmowego, w trybie dziennym. Absolwenci, po realizacji filmu dyplomowego i zdaniu egzaminu licencjackiego, otrzymują dyplom licencjata.
Opiekunem artystycznym kierunku jest dr hab. Andrzej Ramlau.
Praca artystyczna, którą kandydat przynosi ze sobą na egzamin wstępny:
Fotografie (od 10 do 15 wywołanych zdjęć, odbitki czarno-białe lub kolorowe, format nie mniejszy niż 15x18). Zdjęcia muszą być własnego autorstwa. Obrazy generowane mogą stanowić maksymalnie 50% zdjęć.
UWAGA: W momencie rejestracji na studia kandydat przesyła ww. fotografie w wersji elektronicznej.
Link do fotografii (bez ograniczeń dostępności), np. na dysku Google Drive należy wkleić do ankiety rekrutacyjnej w rubryce "Link do pracy artystycznej".